Tennivalók Leonardo gyakorlati ösztöndíj esetén

Kiutazás előtt:
1. Fogadó cég keresése / Jelentkezés a fogadó cégnél:
- Szakterület/részegység kiválasztása
- önéletrajz
- kérdések:
 Fogadás ideje, érkezési/indulási időpontok
 szállás
 gyakorlati terv, feladatok
2. Válaszlevél/Interjú után:
(Letölthető a honlapról)
eredeti 3 példány!)
3. Képzési megállapodás kézhezvétele után:
- Képzési megállapodás megküldése NPK-nak 3 példányban (SZE aláírás után egy a hallgatóé, egy a
fogadó intézményé, egy marad az egyetemen)
4. Munkavállalási engedély beszerzése:
szabályai vannak (Segítség:
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_munkavallalas&id=48 )
- Adott ország nagykövetségén érdeklődni (Segítség:
5. Utazás előtt (kb. 1 hónappal) Nemzetközi Projekt Központnál (NPK):
- ösztöndíj szerződés megkötése a kapott támogatásról (NPK, Ig. ép. 302. szoba)
- ösztöndíj utalása (hallgató eldöntheti milyen számlára, egyben utaljuk át):
 forintban az ösztöndíjas számlára
 euróban az ösztöndíjas devizaszámlájára
6. Biztosítás:
jogokat biztosít.(Ha magyarországi TB biztosítással rendelkezik a kiutazó)
intézetnél külön biztosítást kötni.
kötelezettségeket teljesítse:
munkaidő, a viselkedési normák, a házirend, a titoktartás stb. vonatkozásában.
ország törvényeit tiszteletben tartani.
Hazaérkezés után
(Rap4leo adatbázis – Elégedettségi kérdőív)
- gyakorlati igazolás, véleményezés másolatának leadása NPK-nál
- egyéni, képes beszámoló elkészítése a web oldalra, kiadványba

A Széchenyi István Egyetem által biztosított ösztöndíj az ösztöndíjas számára elszámolás nélkül szerződés aláírása után átutalásra kerül. Az ösztöndíj hivatott fedezni a szakmai gyakorlat mindennemű költségét (utazás, szállás, biztosítás stb.) Az adminisztratív ügyeket a Nemzetközi Projekt Központ (NPK) intézi.

Kiutazás előtt:

1. Fogadó cég keresése / Jelentkezés a fogadó cégnél:

- szakterület/részegység kiválasztása
- önéletrajz
- kérdések:

• fogadás ideje, érkezési/indulási időpontok
  • szállás
  • gyakorlati terv, feladatok

2. Válaszlevél/Interjú után:

- Háromoldalú (fogadó cég/SZE/Hallgató) képzési szerződés eljuttatása és aláíratása a céggel (Letölthető itt.)
- Cég és hallgató által aláírt szerződés visszakérése (faxon/e-mailen gyorsabb, de postán is kell az eredeti 3 példány!)

3. Képzési megállapodás kézhezvétele után:

Képzési megállapodás megküldése NPK-nak 3 példányban (SZE aláírás után egy a hallgatóé, egy a fogadó intézményé, egy marad az egyetemen)

4. Munkavállalási engedély beszerzése:

- minden ösztöndíjasnak saját dolga és érdeke, hogy utánanézzen, hogy a fogadó országnak milyen szabályai vannak (Segítség: http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_munkavallalas&id=48 )
- Adott ország nagykövetségén érdeklődni (Segítség: http://kulugyminiszterium.hu/kum/hu/bal/Kepviseletek/Kulfoldi_kepviseletek_Magyarorszagon/ )

5. Utazás előtt (kb. 1 hónappal) Nemzetközi Projekt Központnál (NPK):

- ösztöndíj szerződés megkötése a kapott támogatásról (NPK, Ig. ép. 302. szoba)
- ösztöndíj utalása (hallgató eldöntheti milyen számlára, egyben utaljuk át):

• forintban az ösztöndíjas számlára
  • euróban az ösztöndíjas devizaszámlájára

6. Biztosítás:

- Ajánlott az Európai Biztosítási kártyát kiváltani, ami a fogadó ország állampolgárjáéval azonos jogokat biztosít.(Ha magyarországi TB biztosítással rendelkezik a kiutazó)
- Egyéb káresetek biztosítására (pl. baleset, poggyász) ajánlott egy szabadon választott biztosító intézetnél külön biztosítást kötni.

7. A kiutazó feladata a kiutazást követően, hogy a háromoldalú képzési szerződésben meghatározott kötelezettségeket teljesítse:

- A külföldi szakmai gyakorlat során betartsa a partnerintézmény által megadott szabályokat: a munkaidő, a viselkedési normák, a házirend, a titoktartás stb. vonatkozásában.
- Fontos, hogy a kiutazó a munkaidőn kívül is köteles megfelelő magatartást tanúsítani és az adott ország törvényeit tiszteletben tartani.

Hazaérkezés után

- A hazaérkezés után a résztvevőnek ki kell töltenie egy kérdőívet az interneten keresztül egy adatbázisban (Rap4leo adatbázis – Elégedettségi kérdőív)
- gyakorlati igazolás, véleményezés másolatának leadása NPK-nál
- egyéni, képes beszámoló elkészítése a web oldalra, kiadványba