Felhívás kutatási szakmai gyakorlatban való részvételre

Felhívás kutatási szakmai gyakorlatban való részvételre felsőoktatásban tanulók számára – 2020 tavasz

A Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatói szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít felsőoktatásban tanulók számára, 2020. február 21-ei kezdettel. A teljes angol nyelvű leírás alább olvasható!

The Institute for Foreign Affairs and Trade (IFAT) launches its 2019/2020 Spring Term research internship program with the objective of providing the participants with valuable professional experience related to their research, an insight into the work of Hungarian institutions operating in the field of foreign, defense and trade policy, as well as, in selected cases, a platform for the publication of their work.

További információk itt.