AIIB Young Talent Programs 2024

AIIB-USD-5yr-2029_1129x620.jpg

Az Ázsiai Infrastrukturális Beruházási Bank (AIIB) Fiatal Tehetség Programjai

1. Graduate Program: 2 éves tehetségképző program az alábbi szakterületeken: Investment, Finance, Risk Management, Strategy, Corporate, and Environmental and Social. A nyertes pályázók a kiválasztott szakterületen végzett különböző munkafolyamatok között rotálnak.

Feltételek:

• Masters fokozat és legalább 1, de legfeljebb 2 év releváns munkatapasztalat, vagy Bachelor fokozat és legalább 2, de legfeljebb 3 év releváns munkatapasztalat,
  • angol nyelvtudás,
  • a bank adott szakterülete által meghatározott speciális szakmai kritériumok.

Részletes leírás a honlapon, ahol jelenleg 11 ilyen pozíció van meghirdetve.

Jelentkezési határidő: 2024. február 16., a Program indulása: 2024. szeptember.

Tájékoztató (virtuális esemény): 2024. február 1.

1. Legal Associate Program: A bank Jogi Főosztályán töltendő 2 éves szerződéssel induló (osztálytermi és on-the-job képzés) program, amely ezt követően valamely szakterületen folytatható normál banki foglalkoztatás keretében.

Feltételek:

• Master’s, LLM vagy JD jogi diploma valamely elismert felsőoktatási intézménytől,
  • legalább 2 év releváns szakmai tapasztalat,
  • jogosultság jogi tevékenység gyakorlására legalább egy jogrendszerben,
  • folyékony angol nyelvtudás,
  • a fejlesztés és az AIIB céljai iránti elkötelezettség.

Meghirdetve a honlapon, jelentkezés pedig itt.

Jelentkezési határidő: 2024. február 16., a Program indulása: 2024. szeptember.

Tájékoztató (virtuális esemény): 2024. január 25.

1. Internship Program: Banki gyakornoki program két formában: vállalati gyakornok és kutató gyakornok.

Feltételek:

• kiváló képzettségi és szakmai minősítés, kiemelkedő kommunikációs, elemzési, szervezési képességek,
  • folyamatban lévő nappali tagozatos mester vagy doktori képzés valamely nemzetközileg elismert felsőoktatási intézményben,
  • releváns területen szerzett szakmai tapasztalat előnyt jelent (nyári gyakorlat is),
  • folyékony szóbeli és írásbeli angol nyelvtudás,
  • AIIB alkalmazottak rokonai nem pályázhatnak.

Ösztöndíj: munkanaponként 80 USD

A honlapon jelenleg csak rövid leírás található, meghirdetett pozíció nincs, a levél szerint 2024. január folyamán kerül meghirdetésre.