Tennivalók Leonardo gyakorlati ösztöndíj esetén

Kiutazás előtt:
1. Fogadó cég keresése / Jelentkezés a fogadó cégnél:
- Szakterület/részegység kiválasztása
- önéletrajz
- kérdések:
 Fogadás ideje, érkezési/indulási időpontok
 szállás
 gyakorlati terv, feladatok
2. Válaszlevél/Interjú után:
(Letölthető a honlapról)
eredeti 3 példány!)
3. Képzési megállapodás kézhezvétele után:
- Képzési megállapodás megküldése NPK-nak 3 példányban (SZE aláírás után egy a hallgatóé, egy a
fogadó intézményé, egy marad az egyetemen)
4. Munkavállalási engedély beszerzése:
szabályai vannak (Segítség:
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_munkavallalas&id=48 )
- Adott ország nagykövetségén érdeklődni (Segítség:
5. Utazás előtt (kb. 1 hónappal) Nemzetközi Projekt Központnál (NPK):
- ösztöndíj szerződés megkötése a kapott támogatásról (NPK, Ig. ép. 302. szoba)
- ösztöndíj utalása (hallgató eldöntheti milyen számlára, egyben utaljuk át):
 forintban az ösztöndíjas számlára
 euróban az ösztöndíjas devizaszámlájára
6. Biztosítás:
jogokat biztosít.(Ha magyarországi TB biztosítással rendelkezik a kiutazó)
intézetnél külön biztosítást kötni.
kötelezettségeket teljesítse:
munkaidő, a viselkedési normák, a házirend, a titoktartás stb. vonatkozásában.
ország törvényeit tiszteletben tartani.
Hazaérkezés után
(Rap4leo adatbázis – Elégedettségi kérdőív)
- gyakorlati igazolás, véleményezés másolatának leadása NPK-nál
- egyéni, képes beszámoló elkészítése a web oldalra, kiadványba

A Széchenyi István Egyetem által biztosított ösztöndíj az ösztöndíjas számára elszámolás nélkül szerződés aláírása után átutalásra kerül. Az ösztöndíj hivatott fedezni a szakmai gyakorlat mindennemű költségét (utazás, szállás, biztosítás stb.) Az adminisztratív ügyeket a Nemzetközi Projekt Központ (NPK) intézi.

Kiutazás előtt:

1. Fogadó cég keresése / Jelentkezés a fogadó cégnél:

- szakterület/részegység kiválasztása
- önéletrajz
- kérdések:

• fogadás ideje, érkezési/indulási időpontok
  • szállás
  • gyakorlati terv, feladatok

2. Válaszlevél/Interjú után:

- Háromoldalú (fogadó cég/SZE/Hallgató) képzési szerződés eljuttatása és aláíratása a céggel (Letölthető itt.)
- Cég és hallgató által aláírt szerződés visszakérése (faxon/e-mailen gyorsabb, de postán is kell az eredeti 3 példány!)

3. Képzési megállapodás kézhezvétele után:

Képzési megállapodás megküldése NPK-nak 3 példányban (SZE aláírás után egy a hallgatóé, egy a fogadó intézményé, egy marad az egyetemen)

4. Munkavállalási engedély beszerzése:

- minden ösztöndíjasnak saját dolga és érdeke, hogy utánanézzen, hogy a fogadó országnak milyen szabályai vannak (Segítség: http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_munkavallalas&id=48 )
- Adott ország nagykövetségén érdeklődni (Segítség: http://kulugyminiszterium.hu/kum/hu/bal/Kepviseletek/Kulfoldi_kepviseletek_Magyarorszagon/ )

5. Utazás előtt (kb. 1 hónappal) Nemzetközi Projekt Központnál (NPK):

- ösztöndíj szerződés megkötése a kapott támogatásról (NPK, Ig. ép. 302. szoba)
- ösztöndíj utalása (hallgató eldöntheti milyen számlára, egyben utaljuk át):

• forintban az ösztöndíjas számlára
  • euróban az ösztöndíjas devizaszámlájára

6. Biztosítás:

- Ajánlott az Európai Biztosítási kártyát kiváltani, ami a fogadó ország állampolgárjáéval azonos jogokat biztosít.(Ha magyarországi TB biztosítással rendelkezik a kiutazó)
- Egyéb káresetek biztosítására (pl. baleset, poggyász) ajánlott egy szabadon választott biztosító intézetnél külön biztosítást kötni.

7. A kiutazó feladata a kiutazást követően, hogy a háromoldalú képzési szerződésben meghatározott kötelezettségeket teljesítse:

- A külföldi szakmai gyakorlat során betartsa a partnerintézmény által megadott szabályokat: a munkaidő, a viselkedési normák, a házirend, a titoktartás stb. vonatkozásában.
- Fontos, hogy a kiutazó a munkaidőn kívül is köteles megfelelő magatartást tanúsítani és az adott ország törvényeit tiszteletben tartani.

Hazaérkezés után

- A hazaérkezés után a résztvevőnek ki kell töltenie egy kérdőívet az interneten keresztül egy adatbázisban (Rap4leo adatbázis – Elégedettségi kérdőív)
- gyakorlati igazolás, véleményezés másolatának leadása NPK-nál
- egyéni, képes beszámoló elkészítése a web oldalra, kiadványba

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Kurzuskiírási időszak 2017. március 20. 00:00 - 2017. április 7. 23:00
Elektronikus ZH nap 2017. március 29.
Elektronikus ZH nap 2017. március 31.
Levelezős konzultációs hétvége 2017. március 31. 08:00 - 2017. április 1. 18:00
OTDK Agrártudományi Szekció 2017. április 5. - 2017. április 7.
OTDK Közgazdaságtudományi Szekció 2017. április 6. - 2017. április 8.
Levelezős konzultációs hétvége 2017. április 7. 08:00 - 2017. április 8. 18:00

Nemzetközi Munkacsoport

A Széchenyi István Egyetem jelentős erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy az intézményben folyó tudományos és oktatási tevékenység és az intézmény nemzetközi kapcsolatainak egyetemi színvonala folyamatosan emelkedjen. Ennek érdekében hozta létre  az Igazgatásszervezési Főigazgatóságon belül a Nemzetközi Munkacsoportot, amelynek fő feladata, hogy az intézményben folyó nemzetközi (elsősorban oktatási) tevékenységet koordinálja, segítse a nemzetközi projektekben folyó munkát.