Pályázat nemzetközi hallgatói program megvalósítására

A bejegyzés érvényessége lejárt!

A Széchenyi István Egyetem az ERASMUS+ program keretében pályázatot hirdet idegen nyelvű oktatási programok/ modulok megvalósítására az alábbiak szerint:

A program célja:

Rövid tömbösített kurzusok, amelyek valami újat kínálnak a tanulási lehetőségek, a készségfejlesztés, az információkhoz való hozzáférés stb. szempontjából. A kurzuson részvevő hallgatók ECTS kreditpontokat kapnak. Az intenzív programok fokozottan multidiszciplináris, innovatív megközelítést alkalmaznak, és a különböző tudományágak hallgatóinak nemzetközi együttműködését szorgalmazzák. A hallgatói program nem állhat kizárólag kutatási tevékenységekből vagy konferenciákból.

A megvalósítás ideje  2018. január 1 - augusztus 31. közötti időszak. Egy pályázó egyszerre csak egy programmal pályázhat.

A program időtartama

Legalább 5 egymást követő, a témához kötődő munkanapból kell állnia, és legfeljebb 20 munkanap hosszúságú lehet, amely időszak során folyamatosan, megszakítás nélkül kell folyniuk a tanóráknak.

A témához kötődő munkanapok nem foglalják magukban az előkészítő munkálatokat, a program témáján kívül eső társas alkalmakat, vagy az utazás napjait (a megérkezés és a távozás napja nem számít munkanapnak, ha nem történik oktatás).

A programnak megszakítás nélkül kell lezajlania és csak a hétvégék választhatják el a munkanapokat.

A program helyszíne: Széchenyi István Egyetem

A részt vevő hallgatók:

Mindannyian valamelyik belföldi vagy külföldi felsőoktatási intézmény beiratkozott hallgatóinak kell lenniük, a külföldi résztvevők aránya min. 50 %

A programon résztvevő SZE hallgatók száma legalább 5 fő. A hallgatók az intenzív program teljes időtartama alatt jelen vannak.

Elszámolható költségek:

Szervezési költség: minden olyan költség, ami a program szervezésének összefüggésében felmerül, mint pl:

• bérköltség (szervezési feladatokkal megbízott munkatárs),
  • partnerek közötti kapcsolattartás,
  • disszemináció,
  • szakmai tartalommal összefüggő beszerzések,
  • programértékelés

A pályázó akkor jogosult a teljes szervezési költségre, ha a programon legalább 10 mobilitásban részt vevő hallgató legalább 5 munkával töltött napon keresztül vett részt.

Maximális támogatási összeg, ténylegesen felmerült költségek alapján: 1.000.000 Ft/projekt

• A költségeknek a projektben részt vevő tanszékeknél kell felmerülniük. Közvetlenül kapcsolódnak a támogatott projekthez, nélkülözhetetlenek a végrehajtásához és a projekt elfogadott költségvetésében, illetve annak hatályos módosításaiban betervezésre kerültek. A projekt költségvetésének megfelelően részletezettnek és ily módon ellenőrizhetőnek kell lenni ahhoz, hogy meghatározható legyen az elszámolható költség besorolása.
  • A költségszámítás alapjául szolgáló egységárak nem haladják meg a szokásos piaci árat, eleget tesznek az egyetem közbeszerzési kötelezettségeinek és pénzügyi előírásainak. (A NAV által előírt, SZE nevére szóló számláva igazolható)
  • A költségek csak olyan mértékben számolhatók el, amilyen mértékben a támogatott projekthez kapcsolódnak, illetve amilyen mértékben annak célját szolgálják.
  • Az egyes költségek elszámolása alkalmával nem valósulhat meg kettős finanszírozás.
  • A projekt végrehajtása során a projekt pályázat eredménye szerint elfogadott teljes elszámolható költségvetéséből fel nem használt összeg a támogatást arányosan csökkenti. Az esetleges költségtöbblet nem kerül megtérítésre.
  • Kizárólag azon költségek számolhatók el, melyek a program elszámolhatósági időszakának kezdő és záró dátuma közt merültek fel.
  • Eszközbeszerzés nem valósítható meg a támogatás terhére.

Nyertes pályázat esetén a pályázó vállalja, hogy

• a pályázat elnyerése után a részletes pénzügyi elszámolást készít a felhasználandó támogatásról
  • magyar és angol nyelven fényképes beszámolót készít a megvalósított programról
  • jelenléti ívet csatol a beszámolóhoz
  • a résztvevők által leadott értékelés összegzését csatolja a beszámolóhoz

Pályázás módja:

A beadandó pályázat (elektronikus formában) tartalmazza:

• a program célját, ideje, tartalma
  • megvalósítás várható eredménye, hasznosulása,
  • a pályázó adatait (név, beosztás, tanszék, elérhetőség stb.),
  • várható költségvetés

A támogatás formája: költségtámogatás

Online pályázati űrlap itt található.

Pályázati határidő: 2018. október 31.   24.00

A pályázatot az Erasmus Bizottság bírálja el.