Leonardo da Vinci Program

A külföldi szakmai gyakorlat olyan gyakorlattal és/vagy képzéssel töltött időszak, amelyet a résztvevő (a kedvezményezett) egy külföldi fogadó intézményben (vállalat és/vagy szakképző intézmény) tölt. Ezalatt az időszak alatt a kedvezményezettnek alkalma nyílik munkatapasztalat szerzésére, szakmai tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamely idegen nyelv aktív gyakorlására - mindez jelentősen növeli munkaerő-piaci esélyeit.
A külföldi gyakorlatoknak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:
- A kedvezményezett képzéséhez (illetve átképzéséhez) szorosan kapcsolódó vagy azt kiegészítő gyakorlat vagy szakmai képzés biztosítása.
- A fogadóintézménynél megszerzett készségek, tudás elismerése pl.: oklevél vagy a szakképesítés adott szintű megszerzését tanúsító okirat vagy Europass mobilitási igazolvány révén.

A külföldi gyakorlatoknak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:

- A kedvezményezett fogadóintézményen belüli oktatói, mentori felügyeletének biztosítása és a küldő szervezet folyamatos tájékoztatása.

Hasznos letölthető anyagoka Széchenyi István Egyetem 12/0034-L/2031 sz. Leonardo da Vinci Mobilitási pályázat keretében ösztöndíjat nyert kiutatók számára:

- Nyertesek listája (2012/2013)

- Kiutazók tennivalói (2012-2013)

- Háromoldalú képzési szerződés (2012-2013) (végzett hallgató - fogadó cég - Egyetem, angol nyelvű)

- Az EU által adható maximális heti támogatási összeg országonként (32. oldal)
(az ösztöndíj összege ettől eltérő, ez a maximálisan adható összeg csak tájékoztatásul)

- Pályázati résztvevői útmutató (nem csak kiutazók számára)

- Magyarországra akkreditált külképviseletek listája, elérhetőségei

- Munkavállalására vonatkozó információk EU állampolgárok számára EU országairól

- Leanordo da Vinci Mobilitási programban résztvevők élménybeszámolói és egyéb hasznos információk, aktualitások

Munkaszüneti nap 2017. október 23.
Elektronikus ZH nap 2017. október 25.
Városi Gyásznap 2017. október 26.
Levelezős konzultációs hétvége 2017. október 27. - 2017. október 28.
Szenátusi ülés 2017. október 30. 14:00 - 16:00
Munkaszüneti nap 2017. november 1.

Nemzetközi Munkacsoport

A Széchenyi István Egyetem jelentős erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy az intézményben folyó tudományos és oktatási tevékenység és az intézmény nemzetközi kapcsolatainak egyetemi színvonala folyamatosan emelkedjen. Ennek érdekében hozta létre  az Igazgatásszervezési Főigazgatóságon belül a Nemzetközi Munkacsoportot, amelynek fő feladata, hogy az intézményben folyó nemzetközi (elsősorban oktatási) tevékenységet koordinálja, segítse a nemzetközi projektekben folyó munkát.