Leonardo da Vinci Program

A külföldi szakmai gyakorlat olyan gyakorlattal és/vagy képzéssel töltött időszak, amelyet a résztvevő (a kedvezményezett) egy külföldi fogadó intézményben (vállalat és/vagy szakképző intézmény) tölt. Ezalatt az időszak alatt a kedvezményezettnek alkalma nyílik munkatapasztalat szerzésére, szakmai tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamely idegen nyelv aktív gyakorlására - mindez jelentősen növeli munkaerő-piaci esélyeit.
A külföldi gyakorlatoknak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:
- A kedvezményezett képzéséhez (illetve átképzéséhez) szorosan kapcsolódó vagy azt kiegészítő gyakorlat vagy szakmai képzés biztosítása.
- A fogadóintézménynél megszerzett készségek, tudás elismerése pl.: oklevél vagy a szakképesítés adott szintű megszerzését tanúsító okirat vagy Europass mobilitási igazolvány révén.

A külföldi gyakorlatoknak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:

- A kedvezményezett fogadóintézményen belüli oktatói, mentori felügyeletének biztosítása és a küldő szervezet folyamatos tájékoztatása.

Hasznos letölthető anyagoka Széchenyi István Egyetem 12/0034-L/2031 sz. Leonardo da Vinci Mobilitási pályázat keretében ösztöndíjat nyert kiutatók számára:

- Nyertesek listája (2012/2013)

- Kiutazók tennivalói (2012-2013)

- Háromoldalú képzési szerződés (2012-2013) (végzett hallgató - fogadó cég - Egyetem, angol nyelvű)

- Az EU által adható maximális heti támogatási összeg országonként (32. oldal)
(az ösztöndíj összege ettől eltérő, ez a maximálisan adható összeg csak tájékoztatásul)

- Pályázati résztvevői útmutató (nem csak kiutazók számára)

- Magyarországra akkreditált külképviseletek listája, elérhetőségei

- Munkavállalására vonatkozó információk EU állampolgárok számára EU országairól

- Leanordo da Vinci Mobilitási programban résztvevők élménybeszámolói és egyéb hasznos információk, aktualitások

96/503-418, 503-419

information@sze.hu