Leonardo da Vinci Program

A külföldi szakmai gyakorlat olyan gyakorlattal és/vagy képzéssel töltött időszak, amelyet a résztvevő (a kedvezményezett) egy külföldi fogadó intézményben (vállalat és/vagy szakképző intézmény) tölt. Ezalatt az időszak alatt a kedvezményezettnek alkalma nyílik munkatapasztalat szerzésére, szakmai tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamely idegen nyelv aktív gyakorlására - mindez jelentősen növeli munkaerő-piaci esélyeit.
A külföldi gyakorlatoknak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:
- A kedvezményezett képzéséhez (illetve átképzéséhez) szorosan kapcsolódó vagy azt kiegészítő gyakorlat vagy szakmai képzés biztosítása.
- A fogadóintézménynél megszerzett készségek, tudás elismerése pl.: oklevél vagy a szakképesítés adott szintű megszerzését tanúsító okirat vagy Europass mobilitási igazolvány révén.

A külföldi gyakorlatoknak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:

- A kedvezményezett fogadóintézményen belüli oktatói, mentori felügyeletének biztosítása és a küldő szervezet folyamatos tájékoztatása.

Hasznos letölthető anyagoka Széchenyi István Egyetem 12/0034-L/2031 sz. Leonardo da Vinci Mobilitási pályázat keretében ösztöndíjat nyert kiutatók számára:

- Nyertesek listája (2012/2013)

- Kiutazók tennivalói (2012-2013)

- Háromoldalú képzési szerződés (2012-2013) (végzett hallgató - fogadó cég - Egyetem, angol nyelvű)

- Az EU által adható maximális heti támogatási összeg országonként (32. oldal)
(az ösztöndíj összege ettől eltérő, ez a maximálisan adható összeg csak tájékoztatásul)

- Pályázati résztvevői útmutató (nem csak kiutazók számára)

- Magyarországra akkreditált külképviseletek listája, elérhetőségei

- Munkavállalására vonatkozó információk EU állampolgárok számára EU országairól

- Leanordo da Vinci Mobilitási programban résztvevők élménybeszámolói és egyéb hasznos információk, aktualitások

Téli záróvizsga időszak 2018. január 24. 00:00 - 2018. február 2. 23:55
Bejelentkezés 2018. január 25. 06:00 - 2018. február 3. 23:55
Vizsgaidőszak vége 2018. január 27.
Tantárgyválasztás 2018. január 29. 06:00 - 2018. február 3. 23:55
Szenátusi ülés 2018. január 29. 14:00 - 16:00
Beiratkozás 2018. január 31. 00:00 - 2018. február 2. 23:00
Méltányossági vizsgák 2018. január 31. - 2018. február 3.

A Széchenyi István Egyetem jelentős erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy az intézményben folyó tudományos és oktatási tevékenység és az intézmény nemzetközi kapcsolatainak egyetemi színvonala folyamatosan emelkedjen. Ennek érdekében hozta létre  az a Nemzetközi Program Központot, amelynek fő feladata, hogy az intézményben folyó nemzetközi (elsősorban oktatási) tevékenységet koordinálja, segítse a nemzetközi projektekben folyó munkát az oktatási rektorhelyettes irányításával.