FELHÍVÁS: 8. MODEL ASEM DIÁKPÁLYÁZAT MIANMAR

A bejegyzés érvényessége lejárt!

Az ÁZSIA- EURÓPA TALÁLKOZÓ (ASEM) 30 európai és 21 ázsiai országot, illetve az Európai Uniót tömörítő szervezet 8. alkalommal hirdeti meg a Model ASEM pályázatot ,melynek célja, hogy egyetemi hallgatók betekintést nyerjenek a nemzetközi diplomáciai tárgyalások világába.

Az eseményt 2017. NOVEMBER 15-20. KÖZÖTT RENDEZIK A MIANMARI YANGON ÉS NAYPYI DAW VÁROSÁBAN, egybekötve az ASEM országok külügyminiszteri csúcstalálkozójával (2017. november 20-21.).

SZEPTEMBER 3-IG VÁRJÁK az erős angol tudással rendelkező, 18 ÉS 30 ÉV KÖZÖTTI ASEM országbeli HALLGATÓK JELENTKEZÉSÉT (maximum 150 fő) az alábbi linken:

A rendezvényre NINCS JELENTKEZÉSI ÉS RÉSZVÉTELI DÍJ, a szervezők állják a hallgatók szállását és étkezését, valamint anyagilag hozzájárulnak az útiköltség vállalásához.

A nyertes pályázóknak a konferenciát megelőző 6 hétben online feladatokat és kutatómunkát kell végezni, ezt követően vehetnek részt NOVEMBER 15-20. KÖZÖTT AZ ASEM ORSZÁGOK NEMZETKÖZI DIÁKKONFERENCIÁJÁN, illetve a külügyminiszteri csúcstalálkozó nyitó fogadásán.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatása szerint az esemény helyszínéül szolgáló Yangon és Nay Pyi Daw nem szerepelnek az utazásra nem javasolt úticélok között és a bangkoki (Mianmarba is akkreditált) nagykövetség véleménye szerint sincs akadálya a részvételnek. Ezzel együtt a kiutazás és ott-tartózkodás során természetesen indokolt a fokozott odafigyelés és körültekintés. Javasoljuk, hogy a résztvevők kiutazás előtt tanulmányozzák a KKM Konzuli Szolgálatának Mianmarra vonatkozó tájékoztató oldalát.

További információk a rendezvényről ITT.