Erasmus: Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatóknak, oktatóknak

A bejegyzés érvényessége lejárt!

Pályázati felhívás az Erasmus+ programban részt vevő

fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók illetve munkatársak kiegészítő pénzügyi támogatására

A 2022/23 tanévben  Erasmus pályázattal külföldre utazó fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatóknak és munkatársaknak kiegészítő pénzügyi támogatást nyújt az Európai Unió.

A támogatás célja: Egyenlő esélyt nyújtani a felsőoktatás területén is a speciális ellátást igénylő kiutazók számára az Erasmus programban való részvételre.

Kik pályázhatnak: Látássérült, mozgássérült, hallássérült, cukorbeteg, tej- vagy lisztérzékeny, illetve egyéb fogyatékossággal élő vagy a betegség miatt folyamatos orvosi felügyeletre szoruló személyek, ha a betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.

Pályázati határidő:

A 2022/2023-as tanévben őszi félévre kiutazók:
2022. augusztus 12-i,

a tavaszi félévre kiutazók
2022. október 28-i vagy 2023. január 20-i

határidővel nyújthatnak be pályázatot.

A felhívás és a pályázat részletei letölthetők itt.

Pályázati adatlap itt tölthető le.

A kitöltött űrlapokat a kötelező mellékletekkel együtt papíron a Nemzetközi Programok Központnál kell leadni (Ig. 103.) vagy postai úton eljuttatni (Nemzetközi Programok Központ, 9026 Győr, Egyetem tér 1.) illetve ezzel egyidőben elektronikusan az international@sze.hu e-mail címre elküldeni!