Ceepus freemover ösztöndíj hallgatóknak, oktatóknak

A bejegyzés érvényessége lejárt!

CEEPUS Freemover mobilitási pályázat 2017/18 tanév 2. félévre!

Beadási határidő: 2017. november 30.

Beadás módja: közvetlenül a CEEPUS honlapján: ceepus.info, regisztrációt követően.

Pályázható országok: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Macedónia, Moldova, Montenegro, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Koszovó

Pályázati feltételek:
Hallgatói mobilitás:
- két lezárt félév
- aktív hallgatói jogviszony
- CEEPUS tagországbeli állampolgárság, (ellenkező esetben ún. Equal Status dokumentumok megléte, pl. tartózkodási engedély, hallgatói jogviszony-igazolás)
- a külföldi intézmény fogadókészsége
- a küldő intézmény két oktatójának ajánlása
- elfogadott pályázat esetén a fogadó intézményben kreditek szerzése

Oktatói mobilitás:
- egyetemi, főiskolai oktatói állás
- CEEPUS tagországbeli állampolgárság, (ellenkező esetben ún. Equal Status dokumentumok megléte: pl. tartózkodási engedély, főállású munkaviszonyról szóló szerződés)
- az érintett küldő és fogadó intézmények koordinátorának támogatása
- a külföldi oktatási program előzetes egyeztetése a küldő és a fogadó intézményben
Az ösztöndíjak időtartama:
- alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók (féléváthallgatás): 3-10 hónap
- diplomamunkán dolgozó alap- vagy mesterképzéses hallgatók; PhD hallgatók: 1-10 hónap (jellemzően azonban 1 hónap)
- hallgatói szakmai kirándulások: 3-9 nap
- oktatók: 5 nap – 10 hónap (min. 6 tanítási óra /hét)

A támogatás mértéke: A pályázó az ösztöndíjat a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő.

Beadási határidő: 2017. november 30.

A részletes pályázati felhívás és a részvételi feltételek megtalálhatóak a Tempus Közalapítvány honlapján.

További információk ezen a honlapon (ipc.sze.hu) a Ceepus menüpont alatt, vagy a magyarországi nemzeti iroda, a Tempus Közalapítvány honlapján: hallgatóknak link ITT, oktatóknak ITT

Kapcsolattartó: Lazányi Andrea (lazanyia@sze.hu), Széchenyi István Egyetem, intézményi CEEPUS koordinátor munkatársa.

96/503-418, 503-419

information@sze.hu