Ceepus freemover ösztöndíj hallgatóknak, oktatóknak

CEEPUS Freemover mobilitási pályázat 2017/18 tanév 2. félévre!

Beadási határidő: 2017. november 30.

Beadás módja: közvetlenül a CEEPUS honlapján: ceepus.info, regisztrációt követően.

Pályázható országok: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Macedónia, Moldova, Montenegro, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Koszovó

Pályázati feltételek:
Hallgatói mobilitás:
- két lezárt félév
- aktív hallgatói jogviszony
- CEEPUS tagországbeli állampolgárság, (ellenkező esetben ún. Equal Status dokumentumok megléte, pl. tartózkodási engedély, hallgatói jogviszony-igazolás)
- a külföldi intézmény fogadókészsége
- a küldő intézmény két oktatójának ajánlása
- elfogadott pályázat esetén a fogadó intézményben kreditek szerzése

Oktatói mobilitás:
- egyetemi, főiskolai oktatói állás
- CEEPUS tagországbeli állampolgárság, (ellenkező esetben ún. Equal Status dokumentumok megléte: pl. tartózkodási engedély, főállású munkaviszonyról szóló szerződés)
- az érintett küldő és fogadó intézmények koordinátorának támogatása
- a külföldi oktatási program előzetes egyeztetése a küldő és a fogadó intézményben
Az ösztöndíjak időtartama:
- alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók (féléváthallgatás): 3-10 hónap
- diplomamunkán dolgozó alap- vagy mesterképzéses hallgatók; PhD hallgatók: 1-10 hónap (jellemzően azonban 1 hónap)
- hallgatói szakmai kirándulások: 3-9 nap
- oktatók: 5 nap – 10 hónap (min. 6 tanítási óra /hét)

A támogatás mértéke: A pályázó az ösztöndíjat a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő.

Beadási határidő: 2017. november 30.

A részletes pályázati felhívás és a részvételi feltételek megtalálhatóak a Tempus Közalapítvány honlapján.

További információk ezen a honlapon (ipc.sze.hu) a Ceepus menüpont alatt, vagy a magyarországi nemzeti iroda, a Tempus Közalapítvány honlapján: hallgatóknak link ITT, oktatóknak ITT

Kapcsolattartó: Lazányi Andrea (lazanyia@sze.hu), Széchenyi István Egyetem, intézményi CEEEPUS koordinátor munkatársa.

Levelezős konzultációs hétvége 2017. november 17. - 2017. november 18.
Nyugdíjas Találkozó 2017. november 21. 15:00 - 20:00
Levelezős konzultációs hétvége 2017. november 24. - 2017. november 25.

Nemzetközi Munkacsoport

A Széchenyi István Egyetem jelentős erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy az intézményben folyó tudományos és oktatási tevékenység és az intézmény nemzetközi kapcsolatainak egyetemi színvonala folyamatosan emelkedjen. Ennek érdekében hozta létre  az Igazgatásszervezési Főigazgatóságon belül a Nemzetközi Munkacsoportot, amelynek fő feladata, hogy az intézményben folyó nemzetközi (elsősorban oktatási) tevékenységet koordinálja, segítse a nemzetközi projektekben folyó munkát.